نیلوفرانه

 امروزتولد دخترم است .خیلى حرف ها آماده کرده بودم که این جا برایش بنویسم .این که به وجودش افتخار مى کنم .این که غایت آرزوى هر مادرى داشتن چنین فرزندى است .این که وجودش به زندگى من کیفیت و عمق بخشیده و خیلى چیزهایى که بتواند عشقم را برایش معنى کند .ولى در نهایت دیدم این حرف ها را همیشه به او گفته ام و در گوشه ى کتاب ها ونوشته هایم همیشه نوشته یا شعرى پیدا مى شود که خطاب به او باشد.

    ذهنم را ورق مى زنم .نوزادم را مى بینم که گریه مى کند وچانه کوچکش مى لرزد ومن نگران مى شوم که او را از دست بدهم .مى بینمش که با برادرش در حیاط خانه به بازى مشغول است و من از پنجره اطاق به تماشا ایستاده ام .اورا مى بینم که از روزهاى مدرسه با شوق تعریف مى کند .او را مى‌بینم که قد مى کشد وبزرگ مى شود وگفتنى هایش از دنیاى اطراف بیشتر مى شود . مى دانم روزى مى رسد که زیر این سقف زندگى نخواهد کرد واین دلتنگم مى کند فقط این حس که من همیشه مادرش خواهم بود آرامم مى کند .

گنجینه زندگیم تولدت مبارک.

 

                                                                      

 

/ 7 نظر / 24 بازدید
آزاده

سلام تولدت نیلو جونم مبارک .لذت داشتن چنین دختری بس زیاد است اما داشتن چنین نیلوفرانه ای هم به عنوان یک دوست و بودن شما در کنار نیلو به عنوان دوستی دیگر از نوع مادرانه بسی جای لذت و خوشحالی داره . خانه شما جایی که هر وقت بخواهم می تونم سرمو بندازم پایین بیام و تمام چیزهای توی سفرتون را با خیالی راحت درو کنم.دوستتون دارم

بیدارباش

درود بر مهربان بانوي گرامي و مادري ايراني قطعاً چنين فرزندي نيز به نشان از مادر ، مادري ايراني خواهد بود و شد............... نوشته در عين اختصار و كوتاهي ، عميق و پر احساس بود گوياي دلبند و برديدن بند دل. (در يك نگاه چشم هاي اين خانم جوان زيبا را كه ديدم ، ديدم كه چقدر شبيه چشم هاي عكس لوگوي وبلاگ است .. دختر به مانند مادر) .... تبريك مي گويم بر اين دختر خانم جوان و زيبا و آرزوي بهروزي و شادكامي برايش از خداوندگار خواستارم ....به اميد روزي كه با هميت و اميد و تلاش انسان موفقي براي خانواده و جامعه بزرگ ايران زمين واقع شود ................ تولدشان مبارك. بدرود.

فرزاد

تبریک ما رو نیز پذیرا باشید... [گل]

محبوبه

سلام به مامان خوب دوست خوبم ان شا... عروسی ش انشا... نوه تونو بغل بگيرين [چشمک] چقدر زیبا احساس مادرانتونو گفتین .چه عکس قشنگی ای جونم آدم می خواد لوپشو بکشه البته اون یکساله[گل][قلب]

بیدارباش

درود بر شما وقايعي دارم اندر احوالات روزهاي اوج و شكست ، عزت و خفت وقايعي دارم از روزگاري كه ببينيم درك و فهم و سوادمان چقدر بوده و چرا چنين شديم............بدرود.